Szafy na zamówienie - idealne wykonanie, nienaganny styl

Szafy na zamówienie Warszawa

Jaka jest idealna szafa – to pytanie zadaje sobie bardzo wielu z nas. Na przykładzie szafy na zamówienie do sypialni postaramy się na nie odpowiedzieć. 

Szafa na wymiar a łóżko

Przede wszystkim musimy sobie zadać podstawowe pytanie – jaką rolę wspomniana szafa ma odgrywać w naszym mieszkaniu? Do czego jest nam potrzebna? Czy mamy więcej ubrań, butów a może jeszcze innych rzeczy, które chcemy tam schować? Dobrze dobrana na pewno idealnie wkomponuje się w pokój i sprawi efekt, jakby bez niej miał nie istnieć. 

Wielkość sypialni również będzie odgrywać kluczową rolę. Jeśli już zdecydujemy się na szafę na wymiar, to musi ona w największej mierz uwzględniać powierzchnię pomieszczenia. Już samo to może być dużym wyzwaniem. 

A co z tym łóżkiem? No właśnie. Produkując szafy na zamówienie często mamy z tym do czynienia. Z doświadczenia wiemy, że Klienci chcą, aby szafa współgrała z łóżkiem i była jego nieodzowną częścią. W najczęstszej konfiguracji wygląda to tak, że szafa jest ustawiona przed łóżkiem luz z jego boku, aby osoba siedząca na nim bez problemu mogła się przeglądać. 

Szafy na wymiar – pojemność, wnęki, wysuwane kosze

Kolejną sprawą jest to, jak dużej pojemności chcemy szafę. Z jednej strony wiadomo, że nie możemy chcieć większej, niż pozwalają warunki, ale jeśli mamy dużo rzeczy? W takim przypadku możemy zastanowić się na umiejscowieniem części szafy w ścianie (jeśli są do tego warunki). Wtedy jej głębokość będzie większa. 

Ważnymi aspektami są również drążki. Jeśli mamy sporo ubrań, których głównym miejscem jest wieszak, to nie może owych drążków zabraknąć. Podobnie jak koszy na mniejsze rzeczy, np. bielizna. Całkiem nowym pomysłem jest umiejscowienie w szafie na zamówienie pantografu, czyli ramienia do wieszania ubrań znajdującego się na górze szafy. 

Szafy na wymiar – co jest ważne

Ważne przy wyborze szafy są też drzwi. W największej mierze stosuje się je w formie lustra na przedzie, ale nie zawsze tak jest. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Ważniejsze jest, czy owe drzwi będą przesuwane czy otwierane. Z doświadczenia wiemy, że większość ludzi decyduje się na przesuwane. I nie ma się czemu dziwić. Zajmują mniej miejsca po otwarciu szafy. 

Materiał, z którego szafa jest wykonana – na rynku mamy bardzo dużo dostępnych materiałów i praktycznie niczym nie jesteśmy ograniczeni. Z jednej strony możemy pokusić się o coś klasycznego i postawić na drewno. Z drugiej możemy szafę na zamówienie możemy wykonać z:

  • płyty wiórowej
  • sklejki meblowej
  • płyty MDF

Są to bardzo dobrej jakości materiały, które na pewno będą się sprawdzały przez wiele lat w naszej sypialni.

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować kliknij tu: kliknij